fryzjer kabaty
Zabawa

Czy warto kupować specjalne ubrania ciążowe?

Kobiety, które są w ciąży po raz pierwszy, zadają sobie te pytania najczęściej. Ubrania ciążowe to kolejny wydatek, który dla wielu osób wydaje się niepotrzebny — w końcu są to ubrania, które można nosić przez parę miesięcy, prawda?

Nic bardziej mylnego! Ubrania ciążowe z powodzeniem można nosić po ciąży oraz przydadzą się podczas ciąży, szczególnie w III trymestrze. Ciężarne kobiety powinny pamiętać, że mają prawo do tego, aby po prostu wyglądać dobrze i czuć się dobrze w swoim ciele. 

Koszule ciążowe, sukienki ciążowe oraz spodnie ciążowe — złote trio ubrań ciążowych. 

Koszule ciążowe można założyć do spódnic oraz do spodni; są one na tyle uniwersalne, że można je założyć do pracy, jak i na co dzień. Dodatkowo koszule ciążowe świetnie sprawdzą się podczas okresu karmienia piersią. 

Sprawdź koszule ciążowe na: https://raczkujemy.pl/ubrania-do-karmienia-piersia/

Sukienki ciążowe zapewnią wygodę, dobry wygląd i swobodę poruszania się. Jest to idealny element garderoby zwłaszcza dla ciężarnych, których III trymestr wypada w cieplejsze miesiące. Sukienki ciążowe podkreślają również kobiece kształty i można je nosić na wiele okazji. 

Spodnie ciążowe to naprawdę must-have! Specjalny elastyczny pas ciążowe idealne dopasowuje się do rosnącego ciążowego brzuszka. Wysoki stan sprawia, że spodnie są naciągnięte i nie spadają z brzucha. Każda ciężarna powinna mieć co najmniej dwie pary spodni ciążowych w swojej szafie — jedne w bardziej eleganckim fasonie, drugie na luźniejsze okazje. 

Jak wykorzystywać ubrania ciążowe po ciąży?

Ubrania po ciąży na pewno będą pasować jeszcze przez co najmniej rok po ciąży. Ciało kobiety po porodzie nie dochodzi szybko do siebie, więc luźniejsze ubrania na pewno się przydadzą. 

Wiele ubrań ciążowych jest również przystosowana do karmienia piersią. Posiadają one specjalne suwaki ukryte pod zaszewką bluzki. Uszyte są one również z elastycznych materiałów i w modne wzory, więc niektóre z nim można nanosić naprawdę przez parę ładnych lat po ciąży. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *