zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym
Porady

Plac zabaw w przedszkolu

Plac zabaw w przedszkolu to jedna z największych atrakcji dla naszych maluchów. To miejsce, które nie tylko zapewnia im rozrywkę przy dobrej pogodzie, ale wpływa również na ich aktywność fizyczną, to właśnie tam mogą spożytkować energię.

Aby jednak maluch mógł bezpiecznie korzystać z urządzeń, jakie się na nim znajdują, te muszą posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa i cieszyć się pozytywna opinią podczas corocznych przeglądów technicznych.

Wybierając więc przedszkole dla swojego dziecka patrzmy nie tylko na atrakcje, jakie się na nim znajdują, ale również ich stan. Huśtawki, karuzele czy zjeżdżalnie muszą spełniać wszelkie normy, muszą być w stanie pozwalającym realizować przygotowane zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Bardzo często na stronach internetowych poszczególnych placówek znajduje się galeria a w niej zdjęcia dostępnego tam placu zabaw. Dlatego warto wybrać się osobiście na miejsce i obejrzeć „na żywo” plac zabaw. Na taką wycieczkę możemy też zabrać naszego szkraba, by to on wybrać przedszkole z najbardziej atrakcyjnym dla niego placem zabaw. W końcu to on będzie z niego korzystał.

Pamiętajmy też, że miejsce, na którym mieści się plac zabaw było odpowiednio przygotowane – jego powierzchnia musi być wystarczająco duża a płaszczyzna, na jakiej powstał wystarczająco bezpieczna. Dzisiaj coraz częściej odchodzi się od organizacji placu zabaw na brukowej kostce czy zielonej trawie na rzecz miękkiego piasku czy nawierzchni, dzięki której dziecko nie zrobi sobie żadnej krzywdy w razie upadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *