szkoła integracyjna warszawa
Nauka

Dodatkowe zajęcia w szkołach integracyjnych

szkoła integracyjna warszawaIstotą szkół integracyjnych jest nie tylko nauka w ramach standardowego programu edukacyjnego, jaki każdego roku wytycza MEN. Ogromnym atutem są tutaj dodatkowe zajęcia specjalne, które dobierane są indywidualnie dla każdego ucznia. Dzięki temu możliwa jest rehabilitacja dzieci zgodnie z problemem, jakim są obarczone.

Zajęcia socjoterapeutyczne, rehabilitacja fizyczna, zajęcia zorientowane na terapię ręki to tylko niektóre z tych, jakie oferuje szkoła integracyjna. Warszawa na szczęście posiada co najmniej kilka rzetelnych placówek, w których takowe są realizowane. W tych najlepszych organizowane są też zajęcia rewalidacyjne, muzykoterapia czy relaksacja. Wszystko po to, by odpowiednio wpływać na wzmożony rozwój dzieci.

Prezenty na roczek

Chyba nie ma już wątpliwości, jaka jest najlepsza szkoła podstawowa. Bemowo, Mokotów czy Bielany posiadają specjalne placówki dla dzieci, które potrzebują pomocy. Niejednokrotnie zdarza się, że zaburzenia, na jakie cierpią, nie pozwalają na to, by mogły uczęszczać do tradycyjnych, publicznych szkół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *