projektor dla dzieci
Zabawa

Czym bawią się współczesne dzieci?

Nie ma wątpliwości, że zabawa jest nieodłącznym elementem życia każdego dziecka. Ta dostarcza nie tylko moc rozrywki, ale jest również czynnikiem, który wpływa na wzmożony rozwój malucha. Okazuje się jednak, że drewniane klocki i szmaciane lalki już dawno odeszły do lamusa. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się zabawki interaktywne.

W kręgu zainteresowań najmłodszych są gadżety, które grają, śpiewają, ruszają się i świecą całą paletą barw. Zabawki, którymi bawiły się poprzednie pokolenia, już nie cieszą się dużym zainteresowaniem, a dla wielu dzieci są zwyczajnie nudne. Sami producenci zabawek dla najmłodszych starają się zresztą stale oferować nowe rozwiązania. Wykorzystują w tym celu nowoczesną technologię.

Standardem są już gry dla dzieci, które udostępniane są na tablecie czy smartfonie. Okazuje się jednak, że spory problem z przypadku takiej rozrywki zauważyli sami rodzice. Dziecko nie bawi się z rówieśnikami, za to spędza czas samotnie z elektronicznym gadżetem w dłoni.

Producenci poszli więc o krok dalej. Chcąc zaoferować dzieciom interaktywną zabawkę, z której można by korzystać zespołowo, stworzyli projektor dla dzieci. To podłoga, na której wyświetlane są rozmaite gry i zabawy. Szukanie kości dinozaura, skakanie po kamieniach w wodzie czy wspólna nauka liczenia może dawać dzisiaj wiele frajdy. Nic zresztą dziwnego, że tego rodzaju zabawka zdobyła poparcie nie tylko rodziców, ale też pedagogów. Czy wiesz, że interaktywna podłoga pojawia się coraz częściej nie tylko na salach zabaw czy w kącikach w centrach handlowych, ale również w domach kultury, przedszkolach i szkołach?

Myślisz, że gra w gumę, zbijaka albo wspólne układanie puzzli odeszły już w zapomnienie? Nic bardziej mylnego. Teraz takie rozrywki są dostępne, ale w nowym wydaniu. Jeśli owoczesna technologia pozwala na wspólną zabawę rówieśników, a przy tym wpływa na ich rozwój i nabywanie nowych umiejętności, to czemu ją ograniczać? Wystarczy jedynie odpowiednio dobierać formy oferowanej rozrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *