bajka
Nauka

Czy puszczanie dzieciom anglojęzycznych bajek to dobry pomysł?

Bajki z oryginalną ścieżką dźwiękową przyciągają uwagę dzieci tak samo jak te, w których głos podkłada lektor. Wydaje nam się, że puszczając pociechom bajki po angielsku, te zaczynają je rozumieć a przy tym, uczą się języka angielskiego.

To stanowcze pójście na łatwiznę. Okazuje się, że aby sprawnie nabyć umiejętności komunikacyjne w obcym języku niezbędna staje się interakcja, kontakt z drugim człowiekiem. Dziecko będzie zainteresowane animacją zawsze, nawet wtedy gdy nie rozumie słownego przekazu, będzie wpatrywać się w kolorowe obrazki. Co więcej, może nawet zrozumieć bajkę, ale właśnie poprzez bodźce wzrokowe.

W sieci nie brakuje pozytywnych opinii w tym temacie. Mamy zachwycają się, że dziecko nauczyło się kilku angielskich słówek bez ich pomocy. Świetnie, tylko czy znają ich kontekst? Czy potrafią złożyć z nich zrozumiałe zdanie? Wątpliwe.

Właśnie dlatego chyba lepszym rozwiązaniem dla kilkulatków jest przedszkole anglojęzyczne. To w tejże placówce najmłodsi mają stały kontakt z osobą mówiącą w obcym języku. Ponadto, angielski towarzyszy im znacznie dłużej niż przez 15 minut – tyle średnio trwa jedna bajka.

Jeśli rzeczywiście chcemy zadbać o rozwój naszych latorośli w tym kierunku, to raczej znajdźmy właściwą placówkę wpisując „przedszkole anglojęzyczne warszawa” – tych o dobrym standardzie opieki, wychowywania i kształcenia nie brakuje nie tylko w stolicy, ale i w każdym większym mieście na terenie całej Polski.

 

One Reply to “Czy puszczanie dzieciom anglojęzycznych bajek to dobry pomysł?

  1. Świetny pomysł zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy angielski jest wszędzie wymagany czy to na studiach czy w pracy. Nauka od najmłodszych lat znacznie poprawia przyswajanie języków w późniejszych latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *