stół interaktywny
Nauka

Czego uczy się pierwszoklasista?

W obecnym systemie edukacji nie ma miejsca na sztywny podział przedmiotów.  O ile jeszcze pamiętamy popularną biologię, nielubianą matematykę czy przyjazną plastykę to musimy wiedzieć, że pierwszoklasista takich lekcji nie ma. Zamiast nich obowiązują bloki tematyczne, które łagodnie łączą wiedzę z zakresu tych podstawowych przedmiotów bowiem warto wiedzieć, że edukacja wczesnoszkolna, czyli przebiegająca w klasach od 1 do 3 ma za zadanie nauczać o współczesnym świecie, środowisku i sprawnych regułach funkcjonowania w otoczeniu aniżeli wbijać do głowy twarde regułki – i to się chwali.

Obecnie proponowany zakres edukacyjny dla każdego pierwszoklasisty to blok polonistyczny, język obcy, edukacja muzyczna, plastyczna, matematyczna, przyrodnicza, techniczna, etyka, zajęcia techniczne, zajęcia wychowania fizycznego oraz zajęcia komputerowe. Dodatkowo szkoła podstawowa oferuje szereg zajęć dodatkowych, które dobierane są przez samych uczniów biorąc pod uwagę ich zainteresowania, talent czy konieczność dokształcania – predyspozycje każdego dziecka są przecież inne do nauki danego zakresu tematycznego i może okazać się, że aby pojąć wiedzę z zakresu zjawisk przyrody maluch musi poświęcić dużo więcej czasu aniżeli przyswajając równania matematyczne.

Coraz popularniejsze są zajęcia dodatkowe z programowania, które rozwijają logiczne myślenie oraz wiedzę z zakresu matematyki. Takie zajęcia nie są nudne, ponieważ podczas nauki są wykorzystywane atrakcyjne pomoce dydaktyczne. Dlatego oprócz nauki przy użyciu komputera może być używany również stół interaktywny. Jest to urządzenie, które uczy poprzez zabawę różnych zagadnień, rozwijając przy tym aktywność ruchową uczniów. Dzięki dedykowanemu pakietowi gier z zakresu programowania dziecko będzie uczyć się m.in. poprzez szukanie błędów w kodzie lub jako logistyk zajmujący się obsługą robotów.

Warto również dodać, że zajęcia dodatkowe kształtują osobowość dziecka, podczas nich bierze się pod wagę predyspozycje każdej jednostki a nie ogółu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *