butelka ze stali nierdzewnej dzieci
Porady

Bidony do szkoły – najlepsze propozycje

Chociaż coraz więcej polskich szkół zostaje wyposażonych w tzw. poidełka, z których leci zdatna do picia woda, to w tradycyjnej wyprawce szkolnej każdego ucznia znajduje się również bidon. Ten sprawdza się nie tylko podczas codziennego przebywania w placówce szkolnej, ale także w czasie dodatkowych treningów sportowych czy też wszelakich wycieczek. Jaki bidon wybrać, by dziecko mogło w pełnym komforcie gasić pragnienie? Na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupu tego rodzaju wyposażenia plecaka? Wskazówki znajdziecie poniżej.

Jakość to priorytet

Dokonując zakupu bidonu, z którego każdego dnia będzie korzystać dziecko, nie można zwracać uwagi na niską cenę, ale raczej jak najwyższą jakość. Bidon ma być trwały, nie może ulegać usterkom czy być podatny na pęknięcia, które mogą przyczynić się do wylania napoju, czego efektem będzie z kolei zmoczenie książek.

Zabawki SI dla dzieci

Bidon ma być też bezpieczny, patrząc na zdrowie, a nawet życie naszych dzieci. Musi być wykonany z ekologicznych surowców, które jednocześnie chronią środowisko. Właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się butelki ze stali nierdzewnej, bo spełniają wszelkie te wymagania.

Czytajmy etykiety, jakie zamieszcza na produkcie producent. Bidon ma posiadać atesty i certyfikaty bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości. Dobrze, jeśli wykonany jest z surowców, jakie mogą podlegać recyklingowi. Szczególną uwagę trzeba zwracać na to, by naczynie tego rodzaju było wolne od ftalanów oraz BPA. Pamiętajmy, że niektóre szkodzące substancje mogą wchodzić w reakcję z napojem. Udowodniono, że mają one działanie rakotwórcze.

Wartości użytkowe

Najlepiej sprawdzają się bidony czy butelki wielokrotnego użytku o małej pojemności. Lepiej wielokrotnie uzupełniać naczynie wodą czy innymi napojem aniżeli gasić pragnienie tymi, które trzymane są w zamknięciu dłuższy czas. Małe dzieci bardzo często nie wypijają też zbyt dużej ilości picia, przez co to zwyczajnie się marnuje. Duży bidon będzie też znacznie cięższy oraz niewygodny w użytkowaniu, a w plecaku zajmie naprawdę dużo miejsca.

Uwagę warto zwrócić na ustnik bidonu. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzają się bidony ze słomką albo butelki z ustnikiem odchylanym typu pop-up. Dla starszych uczniów lepsze będą standardowe bidony albo te z ustnikiem przypominającym tradycyjną butelkę.

Bidon dobrej jakości będzie łatwy do czyszczenia. Nie będzie zawierał małych elementów, będzie można myć go w zmywarce. Pamiętajmy, by czyścić go każdego dnia.

Dlaczego warto kupić dziecku bidon ze słomką?

Przede wszystkim zapewniamy najmłodszym stały dostęp do napoju, którym w dowolnej chwili będzie mógł zgasić pragnienie. Korzystając z naczynia wielokrotnego użytku, wyrabiamy w dzieciach dobre nawyki. To tak ważne, by stosować butelki ekologiczne bądź bidony, a nie jednorazowe plastikowe butelki, które przecież rozkładają się co najmniej kilkaset lat, działając jednocześnie destrukcyjnie na środowisko i całą planetę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *