admin Grudzień 8, 2018

Zabawki o różnych kolorach, kształtach i rozmiarach pomagają dzieciom rozwijać podstawowe pojęcia, takie jak rozpoznawanie kolorów, orientacja w przestrzeni itp. Bawiąc się takimi zabawkami, dziecko będzie mogło rozwijać delikatne i szorstkie zdolności motoryczne. A gry takie jak projektanci, domy dla lalek, zestawy do lekarzy lub imitacja gotowania zaspokoją potrzeby rozwojowe dzieci sklep internetowy AlaKoala.pl w wieku od dwóch lat do wieku przedszkolnego. Dopiero po dwóch latach zaczyna się okres, w którym dzieci lubią dłuższe i bardziej kreatywne gry wykorzystujące wyobraźnię, skojarzenia, naśladownictwo; jak również granie w gry z innymi dziećmi.

Gra stymuluje rozwój społeczny, emocjonalny i mowy dziecka.

Gry z zabawkami dla wyobraźni, a także gry fabularne w danym wieku, mają wiele długoterminowych korzyści, a w przyszłości będą miały pozytywny wpływ na rozwój społeczny, emocjonalny i mowy, a także na zdolności twórcze dziecka. Badanie wykazało, że dzieci, które grają w gry fabularne sklep internetowy AlaKoala.pl i gry wyobraźni, mówią lepiej – te gry przyczyniają się do rozwoju mowy ustnej dziecka. Ponadto takie gry tworzą solidną podstawę dla rozwoju emocjonalnego, rozwoju umiejętności komunikacyjnych i interakcji z innymi ludźmi.

Dzieci rozwijają się z różnymi prędkościami

Tak, zabawki stymulują rozwój dziecka, ale różne dzieci rozwijają się z różnymi prędkościami. Nawet jeśli dwa podobne dzieci bawią się tymi samymi zabawkami, nadal będą się one rozwijały inaczej. Rzeczywiście, dwa czynniki odgrywają kluczową rolę w rozwoju dziecka – zarówno zdolności ustanowione przez naturę, jak i rodzicielstwo.

Ponadto istnieje różnica w rozwoju chłopców i dziewcząt. Nie oznacza to jednak, że zabawki sklep internetowy AlaKoala.pl, z którymi grają, powinny być wybierane wyłącznie ze względu na płeć. Zabawki dziecięce powinny być tak różnorodne, jak to tylko możliwe, aby zapewnić najbardziej zróżnicowany rozwój dziecka.

Więcej informacji: sklep internetowy AlaKoala.pl