admin Grudzień 8, 2018

Kiedy nagły deszcz lub zła pogoda psują plany dla twoich dzieci do zabawy na dworze, dorośli muszą pomyśleć, co z nimi zrobić. Pomysły te pomogą Ci znaleźć zabawę dla dzieci, aby dobrze się bawić w domu.
1. Pomnik muzealny

Zbierz wszystkie dzieci w tym samym pomieszczeniu, które będzie służyć jako muzeum. Jedno dziecko będzie gościem i będzie musiał wyjść z pokoju i wrócić, kiedy policzysz do 20.

Tymczasem gracze staną w różnych pozach i zaprezentują się jako posągi muzealne. Gość musi wejść i zobaczyć posągi, jakby był w muzeum. Jeśli jedna z figur zmienia pozycję, porusza się, powinna dołączyć do gościa. Gra trwa dopóki nie zostanie tylko jeden posąg. Pozostały gracz rozpocznie grę jako gość z następnej rundy.
2. Kolory tęczy

Gracze tworzą krąg, a jeden z nich musi stać w środku tego kręgu. Gracz, który stoi pośrodku, będzie musiał wymienić dowolną wybraną przez siebie osobę. Dzieci będą musiały szukać czegoś w tym samym kolorze tego samego koloru w pomieszczeniu, które gracz w środku nazywa.

Pierwsza osoba, która znajdzie obiekt o określonym kolorze wygra rundę i stanie w środku kręgu w następnej rundzie.
3. Śpiące lwy

Siatki będą uwielbiać małe młode! Wybierz dwóch łowców, a reszta powinna przedstawiać młode. Lwy muszą udawać, że śpią, a myśliwi będą próbowali ich rozśmieszyć. Zabrania się dotykania podczas tego procesu. Lwy, które się śmieją, staną się myśliwymi. Graj dalej, dopóki nie będzie tylko jednego lwa, który będzie zwycięzcą.
4. Wstaw ogon

Narysuj małpkę na papierze bez ogona. Na innej kartce narysuj pasek-ogon i wytnij go. Trzymaj małpę na ścianie na tej samej wysokości co gracze. Każdy gracz zagra z zawiązanymi oczami.

Daj mu w ręce ogon, zwiąż oczy, trzykrotnie przekręć gracza wokół niego. Teraz poproś gracza, aby zbliżył się do obrazu zwierzęcia i spróbował przyczepić ogon. Zwycięzcą jest gracz, który umieszcza ogon najbliżej małpy.