admin Grudzień 8, 2018

Autostop

W tej grze Twoje dzieci będą potrzebowały kilku krzeseł – po jednym dla każdego gracza. Umieść krzesła w pokoju, aby wyglądały jak siedzenia w samochodzie.

Jeden z graczy będzie kierowcą samochodu, a pozostali gracze muszą być skasowani. Wszystkie svocospschiki muszą udawać kogoś – kota, lekarza itd.

Kierowca udaje, że jeździ i wybiera jednego autostopowicza. Kiedy autostopowicz siedzi w samochodzie, będzie musiał przedstawić swoją osobowość. Kierowca będzie musiał skopiować wszystko, co czyni autostopowicza.

Następnie kierowca będzie musiał odebrać następnego autostopowicza, a gracz będzie musiał przedstawić jego tożsamość. Wszyscy inni ludzie w samochodzie będą musieli skopiować nowego autostopowicza.

Po zapełnieniu samochodu autostopowicze zostaną zresetowani jeden po drugim, a gracze będą musieli skopiować czynności w odwrotnej kolejności.

Nadchodzą zimne jesienne dni, a coraz częściej trzeba pozostać w domu z dzieckiem. Jak zróżnicować ten czas i wydać go z korzyścią? Istnieje wiele gier, które można łatwo grać w domu. Dziecko w wieku 2 lat ma już wystarczająco rozwiniętą koordynację, więc istnieje wiele gier na świeżym powietrzu, które nie pozwolą nudzić nawet najbardziej spokojnego dziecka.

Zwykle wszystkie dzieci w tym wieku są zachwycone “Catch-up”. Istota gry jest następująca: weź obręcz lub dowolną linę (jeśli nie ma nic, to wystarczy duży szalik lub pieluszka), połóż ją na podłodze. To będzie dom. Następnie bawisz się sytuacją, na przykład pszczoła, która nosi miód, a dorosły nosi niedźwiedzia, który chce jeść miód. Niedźwiedź dogoni pszczołę, a ona ucieka, by ukryć się w domu. Wtedy dziecko i dorosły zmieniają miejsce.

Jeśli pada deszcz, pokonaj tę sytuację w domu. Weź kilka dużych książek lub toreb z różnymi wypełniaczami. Będą to wyboje lub wyspy. Utwórz ścieżkę, umieszczając je w pewnej odległości od siebie. Pod koniec utworu połóż zabawkę lub ponownie utwórz dom. Wyobraź sobie, że wokół jest kałuża, a jedyną drogą do osiągnięcia celu jest przejście przez wysepki. Jeśli dziecko nauczyło się już skakać, pozwól mu wskoczyć w kępki na kępach.