admin Październik 10, 2018

Jeśli celebrujesz dziecko, lepiej odmówić świeczki, światła bengalskie i fajerwerki, ponieważ dziecko jeszcze nie rozumie, jak sobie z nimi radzić, może palić źle, a nawet gorzej.
Bezpieczne zabawki – spokojni rodzice

Ozdoby w domu z dziećmi powinny być nie tylko jakościowe. Odrzuć szklane kulki, ponieważ dziecko, łamiąc je, może zostać zranione. Zabawki nie powinny być małe (lub z drobnymi detalami), aby nie można było ich połknąć.

Najłatwiej jest kupić ozdoby z wytrzymałego, wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które nie walczy. Również teraz sprzedaje wiele zabawek z pianki, tkaniny maty do zabawy, prasowanego papieru, a nawet drewna.

Według pani Olgi Voloshchuk wystrój choinki to modny trend roku, który minął.

– Drewniane figurki wyglądają bardzo oryginalnie w choince. Ponadto jest to dekoracja przyjazna dla środowiska, a jeśli są pokryte wysokiej jakości lakierem, to jest całkowicie bezpieczne dla dzieci – mówi Olga Viktorovna. – Również ciekawe zabawki mogą być tkane z przędz dziewiarskich lub nitek wory. Ale najlepsze, jak dla mnie, jest w domu z dziećmi, zwłaszcza jeśli nie mają roku i wszyscy ciągną do ust, biżuteria szycie z tkaniny. Aby nie marnować pieniędzy na materiały, można przejść przez stare koszule, prześcieradła, wszystko, jeśli tylko się podobało. Wspaniałe dekoracje można z łatwością zszyć z filcu.

Ale jeśli czas na robótki nie jest wystarczający, zawsze możesz wykorzystać to, co jest dostępne w kuchni do wystroju. Owoce, ciastka, cukierki będą pyszne i bezpieczne do dekoracji. Ale należy zauważyć, że owijki dla niemowląt mogą również połknąć maty do zabawy, więc bądźcie czujni.

Gdzie ukryć choinkę?

Bez względu na to, jak ubierzesz jodłę, nadal może być niebezpiecznie. Jest całkiem prawdopodobne, że dziecko chce traktować gałęzie drzewa, zanurzyć je i przekręcić na siebie.

Najlepiej jest więc reasekurować i ustawić choinkę na stole lub inną, która będzie poza zasięgiem dziecka. Możliwe jest również zainstalowanie ogrodzenia przed świątecznym drzewem, ale musi ono być stabilne, aby dziecko go nie obróciło. Niektórzy rodzice mogą nawet powiesić drzewo maty do zabawy, ale z tego może być jeszcze bardziej niebezpieczne. Ważne jest, aby wysokiej jakości i stabilny stojak miał krzyżyk do jodły, więc przed zakupem sprawdź go.