admin Październik 10, 2018

Lekarz rodzinny i pediatra Valentina Romanyuk wyjaśnia, że ​​najpierw dowiadują się, czy uderzyli w gardło lub drogi oddechowe. Jeśli dziecko oddycha ciężko, mocno kaszleć, jego głos i zmienił cerę prawdopodobne, on dusił i obcy przedmiot hit drogi oddechowe. W takim przypadku musisz dać dziecku dobrą kukułkę, a jeśli to nie pomoże – przechyl się materace i śpiworki dla dzieci i rozchlapaj między łopatkami z tyłu. Jeśli to nie pomoże, musisz spieszyć się do szpitala.

Trudno ustalić, czy dziecko połknęło obcy obiekt. Zwykle dzieci nie są rozpoznawane, po zrobieniu tej krzywdy, więc rodzice wątpią, czy ta obrzydliwość miała miejsce. Ale zdarza się, że pacjent drapie gardło dziecka, a potem ściska mu gardło. Inne objawy to nudności, wymioty, bóle brzucha, zmiany nastroju w żołądku, odmowa jedzenia, wysoka gorączka, a nawet drętwienie.

– Jeśli artykuł pochodzenia naturalnego, na przykład papier, liście rośliny, jest prawdopodobne, że przyjdzie naturalnie. Co gorsza, jeśli rzecz pochodzi ze sztucznych materiałów – wyjaśnia lekarz. – wtedy lepiej poprosić lekarza, aby zażądał przeprowadzenia pilnego badania, wykonał USG, prześwietlenie. Ale najbardziej niebezpieczne jest, gdy dziecko połknęło ostry przedmiot lub baterię. Ostry przedmiot może utknąć, przełyk niemowlęcia zostanie uszkodzony, a bateria zacznie być utleniana w żołądku i powodować oparzenia chemiczne. Nawiasem mówiąc, w święta noworoczne istnieje wielkie niebezpieczeństwo, że dziecko złamie świąteczną dekorację i połknie jej cząstkę, więc bądź ostrożny, a kiedy już to się stanie materace i śpiworki dla dzieci, natychmiast udaj się do szpitala.

To samo odnosi się do “deszczu”, nie powinno być rozdarte i kruszyć się. Ale szczególną uwagę należy zwrócić na girlandy elektryczne. Przewody w wysokiej jakości girlandach muszą być mocne, dobrze izolowane, aby dziecko ich nie łamało. Koniecznie kupuj girlandy tylko w sprawdzonych miejscach, muszą one być zapakowane w pudełka instruktażowe i informacje o producencie