butelka na wodę
Zdrowie

Akcesoria i sprzęty, które powinny się znaleźć w każdej zdrowej kuchni

Trudno zliczyć wszystkie korzyści, na jakie liczyć mogą osoby, które regularnie spożywają warzywa i owoce. Produkty te to prawdziwe bomby witaminowe, dlatego pozwalają na uzupełnienie braków kluczowych składników w organizmie, jak również na znaczne usprawnienie działania wielu organów wewnętrznych.

Doskonale wiedzą o tym osoby, które dbają o to, aby ich dieta byłą zbilansowana. Nawet stosunkowo mała ilość warzyw i owoców sprawi, że nawyki żywieniowe znacznie lepiej będą służyć zdrowiu. Co więc zrobić, aby wprowadzić tego typu składniki do diety? Najlepiej oczywiście zadbać o to, aby pojawiały się w każdym daniu. Wiele dobrego zapewnią nam także zdrowe przekąski i różnego rodzaju „dodatki”. Czymś takim może być woda z dodatkiem warzyw i owoców. Odpowiednia butelka na wodę z filtrem pozwoli na umieszczenie tych produktów wodzie.

Jakie urządzenia warto jeszcze kupić?

 

Suszone owoce to świetna przekąska. Można się nimi zajadać jak chipsami albo dorzucić je do owsianki lub domowej granoli. Dostępne na rynku mieszanki pozostawiają jednak wiele do życzenia. Zawarte w nich suszone owoce zawierają sporo tłuszczu, cukru, konserwantów i barwników. Nie są więc zdrowe. Zamiast więc przetrząsać sklepowe półki w poszukiwaniu naturalnych, pełnowartościowych mieszanek, możesz skomponować własną. Potrzebna Ci będzie suszarka do owoców. Jak jednak wybrać odpowiedni model?

Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Przyjrzyj się zwłaszcza mocy urządzenia. Im będzie ona wyższa, tym sprzęt szybciej upora się z suszeniem. To ważne wtedy, gdy chcesz suszyć duże ilości owoców w krótkim czasie. Zwróć uwagę również na liczbę sit – im więcej, tym więcej owoców będzie można przygotować za jednym razem.

Pamiętaj, że przy pomocy sprzętu możesz suszyć nie tylko owoce, ale również grzyby, warzywa i zioła. Suszenie to świetny sposób konserwacji żywności, zwłaszcza jeśli przeprowadza się je w domowych warunkach. Wówczas przygotowywane owoce

W zdrowej kuchni doskonale sprawdzi się również wyciskarka wolnoobrotowa, za pomocą której wyciśniesz świeży, pyszny sok z wielu składników – owoców miękkich oraz twardych, a także warzyw. Dodać możesz także zioła. Wszystko to pozwoli Ci stworzyć bardzo zdrowy napój. Podobnie jak w przypadku suszarki, przed zakupem wyciskarki zwróć uwagę na jej parametry techniczne. Wszystko po to, aby spełniła ona Twoje wymagania oraz potrzeby. Jak widać, nie trzeba wcale wiele, by dotychczasowe nawyki żywieniowe stały się po prostu zdrowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *